Trabzon Gezi Rehberi


0

Türkiye’min gezilip görülecek cennet köşelerinden biri olan Trabzon yeşil ve mavi tonları ile doğa turizmine ev sahipliği yaparken tarihi manastırları ile de tarih turizmine ev sahipliği yapar. Bu yazı incelendiğinde görülecektir ki Trabzon Gezi Rehberi olarak bir yol gösterici olacaktır gezip görmek isteyenlere.

Trabzon Merkez ve İlçeleri

2013 yılından bu yana Büyük Şehir Statüsünde olan Trabzon Merkez dahil toplamda 18 ilçeden oluşmaktadır. Şarkılara konu olan Of ilçesi, ekmeği ile meşhur Vakfıkebir Trabzon’a giderken görülmesi gereken noktalardır. Yola çıkmayı planladığınız Karadeniz turu kapsamında Trabzon merkezde gezerken gitmeniz ve görmeniz gereken yerlerden biri Atatürk köşkü olup köşkün çevresinde dinlenebilir ve soluklanabilirsiniz.

Bir Kaç Milli Park

Canım Türkiye’nin doğal güzellikleri arasında yer alan ve milli park olarak belirlenen en güzel yerlerinden olan Uzungöl’e yolunuz düşmemiş ise Trabzon gezilecek yerler listenize muhakkak eklemelisiniz. Bu güzelim şehirde sera gölü ve bağlı olduğu çevreyiz gezmenizi tavsiye ederiz

Yol Üzerinde Hamsiköy Sütlacı

Karadeniz turu düşünenler için birçok yer gibi Trabzon’da gezi rehberi içerisinde yer almalıdır. İl merkez, ilçe ve köylerinden geçmeli yaşam ve kültürel özelliklerini şehrin içerisinde yaşamalısınız. Araç ile yol üzerinde giderken Hamsiköy sütlacı köyün sınırları içerisinde eşsiz doğa manzarası ile yiyebilirsiniz.

Karadeniz’in İncisi Trabzon

En uzun kıyı şeridimiz olan Karadeniz’in incisi Trabzon’da o kadar çok gezilecek yer var ki bir gün yada bir hafta içerisinde gezmek mümkün değildir. Bunu Trabzon’u gezmeye gelen ve gezip görülecek yerleri maalesef tamamlayamadan dönen ziyaretçiler dile getirmektedir. Her kesimden turistin ziyaret ettiği Trabzon, tarihteki o zamanın tüm izlerini günümüze taşımıştır. Karadeniz turu Trabzon geziniz sırasında yaşanabilecek her tür sorun için gerekli desteği halkından alabilirsiniz. Sıcakkanlı, yardımsever ve güler yüzlü halkı Trabzon’a gelen turist sayısını artırmak için yeterli nedenlerden biridir.

Karadeniz Turunda Gezi Rehberi

Gezip görmek ve yeni yerler keşfetmek amacıyla çıkılan seyahatlerde Karadeniz turu önceliğiniz olmalıdır. Pek çok yerleşkesinde yer alan güzellikleri sizleri büyüleyecektir. Gezip gördükten sonra sizlerde Trabzon’un keşfedilmeyen güzelliklerini sevdiklerinizle paylaşın.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Oylama
Neyin daha çok tercih edildiğini bulmak için yapılan oylamalar, anketler
Hikaye
Video, gif ve resimler eklenerek zenginleştirilebilen metin
Liste
Bildiğimiz, sevdiğimiz internet listeleri
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Caps
İstediğiniz resmi yükleyip üzerine yazı yazarak caps oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo veya Vine'dan videolar paylaş
Ses
Soundcloud ve Mixcloud'tan şarkılar paylaş
Resim
Resim yada GIF
Gif
GIF format