Kiev Gezi Rehberi


0

Kiev gezi rehberi en büyük seyahat hedefleri hakkında size en iyi ve en güncel bilgileri vermeyi amaçlamaktadır. Bu makalede bütçe ipuçları, para tasarrufu önerileri, kalacak yerler, görülecek ve yapılacak şeyler ve nerede yenileceği konusunda tavsiyeler bulacaksınız.

Şaşırtıcı Kiev Otel ve Pansiyonlar

Konaklamanızı olabildiğince eğlenceli hale getirmek için Kiev otel, pansiyon, oda ve kahvaltıları önceden ayarlıyorlar. Bu seyahati gerçekleştiren herkese ihtiyacı olan tüm bilgiler verilmektedir, böylece daha iyi, daha uzun ve daha ucuz bir Kiev gezi turu geçirmeniz sağlanmaktadır.

Kiev’deki Görülecek Yerler

Her mekân görülmeye değer ve geziye katılacak kişilerde Kiev’deki bu yerler derin izler bırakacak kadar potansiyele sahiptir. Ayasofya katedralinden Kyevo-Pecherska Lavra manastırına, Maidan Nezalezhnosti meydanından St Michael altın kubbeli manastırına kadar benzersiz mekânlara sahiptir. Yaklaşık 1,5 km uzunluğa sahip olan khreshchatyk caddesi Kiev’in en kalabalık ve en ünlü caddesidir. Caddede bugün hala hakim olan stanilist tarzı binalar inşa edilerek restore edildi. Mariyinsky sarayı ise barok tarzdaki görkemli inşaatı ile geziler için harika bir simge yapıdır.

Gereken Yerlere Ulaşım Nasıl Yapılır?

Kiev’de gezilmesi gereken yerlere toplu taşıma veya taksi hizmetleri ile gidilebilmektedir. Kişiler şehir içinde gezmek için metro, otobüsler, troleybüsler, tramvaylar tercih edebilir. Golden gate muhteşem bir girişi olan ve yeniden inşa edilmiş olarak başkentte yer alıyor. Kiev muhteşem antik kiliseleri, gelişen sokak sanatı ve nefis mutfağı ile keşfetmek için harika bir yer. Bilinmeyen bu alanlar sadece yabancı ziyaretçiler tarafından değil, aynı zamanda birçok Ukraynalı için de gizli kalıyor, bu yüzden buraya seyahat etmek gerçek bir macera gibi geliyor. Mevcut yerel saat dilimi Avrupa’nın UTC+2’sidir. Yani Türkiye’den bir saat geride kalmaktadır.

Kiev Gece Hayatıyla Ünlü müdür?

Böyle büyük bir metropol şehir olması nedeniyle Kiev gece hayatıyla oldukça etkilemektedir. Aynı zamanda dışarı çıkıp haftanın her gecesi yapacak bir şey bulabilirsiniz. Birçok kulüp batılı emsallerine göre nispeten ucuz, bu yüzden kendi seçimlerinizi yapmaktan ve gece kulüplerinde eğlenmekten çekinmeyin. Çoğunlukla burada genç bir kalabalık ve kesinlikle çok az turist vardır. Bu bakımdan rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Türkiye’den Kiev’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Kiev’e ulaşmanın en ucuz yolu ve en kısa yolu 6 buçuk saat süren uçak bileti alınarak yapılan yolculuktur. Otobüs ile direk gidilemez. Fakat İstanbul’dan hareket eden ve Varna üzerinden Kiev’e gelen ve bir günden fazla süren servisler var. Bu kadar uzun bir yolculuk hafta sonu yapılırsa hafta içlerini değerlendirme açısından daha avantajlıdır. Kiev’de oldukça bir yolcunun hatırlamak için hediyelik eşya keşfetmek ve eve getirmekten mutluluk duyacağı çok fazla seçenek vardır. Boyalı ahşap yumurtadan matruşkaya, bez bebeklerden seramik ürünler olmak üzere değişik hediyeler alabilirsiniz. Tüm ürünleri hediyelik eşya pazarında bulabilirsiniz. Her biri belirli sembollerin farklı yorumlarını ortaya çıkaran geniş bir renk yelpazesine ve süs desenlerine sahiptir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Oylama
Neyin daha çok tercih edildiğini bulmak için yapılan oylamalar, anketler
Hikaye
Video, gif ve resimler eklenerek zenginleştirilebilen metin
Liste
Bildiğimiz, sevdiğimiz internet listeleri
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Caps
İstediğiniz resmi yükleyip üzerine yazı yazarak caps oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo veya Vine'dan videolar paylaş
Ses
Soundcloud ve Mixcloud'tan şarkılar paylaş
Resim
Resim yada GIF
Gif
GIF format