Sakarya Gezi Turları


1
1 point

Sakarya gezi turları, genel olarak ilkbahar aylarının ilk haftası ile başlayıp Ekim ayının son haftası biter. Sakarya ili, Marmara bölgesinde yer alıyor. Çatalca ile Kocaeli arasında bulunan Akdeniz ikliminin hâkim olduğu bir şehirdir. İstanbul’dan kaçarak doğaya sığınanlar kendini Sakarya’da buluyorlar. Sakarya’ya gelmeden Sakarya gezi rehberine bir göz atın derim.

Gezi Rehberi

Gezi rehberi eşliğinde gezeceğiniz Sakarya da birçok doğa harikası bulacaksınız. Bunlardan birisi de Acarlar Longozu olacaktır. Çok az insanın bildiği Acarlar Longozu, su içinde yüzen ağaçlar ve muhteşem doğa örtüsü ile herkesten tam not alıyor. Fakat alanda her yeri gezemiyorsunuz. Sadece açık olan küçük bir kısımda gezi yapabiliyorsunuz. Diğer doğa harikası Poyrazlar Gölü, şehre yakın olmakla beraber gürültüsüz ve huzurlu bir ortamdır. Daha çok hafta sonları ailesi ile zaman geçirmek isteyenler buraya geliyorlar. Sakarya gezisi ile gezi kültürünüzü artırmış olacaksınız.

Sakarya Gezisi ve Detayları

Coğrafi konumundan dolayı gezilecek birçok yer bulunan Sakarya, Sapanca Gölü ile meşhurdur. Göl denizden ayrıldığı için tatlı su ile dolmuştur. Sapanca Gölü ve çevresinde bulunan otellerde kısa bir tatil yapabilirsiniz. Sabah uyandığınızda mis gibi orman kokusu ve eşsiz göl manzarası sizi bekliyor olacaktır.

Şehir Merkezi ve Gezilecek Yerler

Şehir merkezi ve gezilecek yerler olarak birçok seçenek mevcuttur. Orhan Gazi Cami, dikdörtgen yapılı, tek minareli ve kesme taşlardan inşa edilmiştir. Şehir merkezinde yer alan yapı Osmanlı padişahı Orhan Gazi adına yapmıştır. Sapanca Belediyesi tarafından hizmete açılan Seyir Terası, gelenlerin yoğun ilgisini topluyor. Manzaraya karşı yenilen kahvaltıların, yemeklerin ve içilen çayların keyfi bir başka oluyor. Çatık Caddesi, Deprem Müzesi ve Sakarya Müzesi görülmesi gereken yerlerdendir.

Sakarya’ya Nasıl Gidilir?

Sakarya’ya nasıl gidilir sorunuzun cevabını burada bulabilirsiniz. İle Ankara-İstanbul otoyolu ile ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda Sakarya’ya demir yolu ile de ulaşım sağlanıyor. Uzak şehirlerden gelenler için ise Sabiha Gökçen Havaalanına iniş yaptıktan sonra buradan kalkan Sakarya araçları bulunuyor. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrasında merkeze varıyorsunuz.

Sakarya Yöresi Yemekleri

Sakaryalılar şehir dışından gelen misafirlerine ıslama köfte, Adapazarı böreği, yoğurtlu Adapazarı ıslaması, dartı, biryan, ezme fasulye, karalahana, keşkek, kabak tatlısı, dımbıl çorbası, peçeli gibi yöresel yemekler ikram ederler.

Nerede Kalınır?

Sakarya şehir merkezinde çok yıldızlı birkaç otel bulunuyor. Bunun dışında birçok butik ve apart otel vardır. Turistler genelde Adapazarı’nda bulunan otellerde kalmayı tercih ediyorlar.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

1
1 point
Cansu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Oylama
Neyin daha çok tercih edildiğini bulmak için yapılan oylamalar, anketler
Hikaye
Video, gif ve resimler eklenerek zenginleştirilebilen metin
Liste
Bildiğimiz, sevdiğimiz internet listeleri
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Caps
İstediğiniz resmi yükleyip üzerine yazı yazarak caps oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo veya Vine'dan videolar paylaş
Ses
Soundcloud ve Mixcloud'tan şarkılar paylaş
Resim
Resim yada GIF
Gif
GIF format