Kırmızı Bir Ruj Lekesi Aradım Badem Tat Pastanesinde


0

İnsanlar doğdukları  yere geri  dönermiş . Hayata gözlerini açtığında ilk hissettiği, ilk kokladığı, ilk devinim gösterdiğin yere .

Bugün, işime geç kalacağımı bile bile  gözlerimi açtığım sokağın köşesindeki  pastaneye Badem Tad pastanesine gittim.

Uyandım  ve direkt  oraya gitmek istedim , uzak yakın fark etmedi  orada bulunmak istedim.

Asasını kaybetmiş bir deli gibi ne yaptığını bilmeden, düşünmek istemeden sadece orada bulunmak orayı koklamak istedim.

Sokağın köşesinden dönüp kapısına geldiğimde 30 yıl sonra önce girdiğim kapıdan giremedim donuklaştım. Hızlı bir film şeridi gibi aklıma gelen sahneler kesik kesik önümden geçmeye başladı. O sırada arkamda bıraktığım hayat, yol her ne ise kapkaranlık oldu benim için sadece burası vardı Badem Tat vardı. Kırmızı bir dulumun elinden tutmuş kızıl saçlı sigarası hep yanan  güzel bir kadın  vardı

Biten  parlement sigarasındaki kırmızı ruj izleri hep annemi hatırlattı bana . Badem Tat’a girdiğimde bahçesindeki masalardaki kül tablalarına baktım artık kırmızı ruj süren kadında yoktu çocuğuna doğru dönen kadın da  …

Sevgililer bile o kadar sıkılmışlardı ki birbirlerinden hiçbiri birbirine doğru değil ; yola, harekete halindeki eylemsizliklere bakıyorlardı . Hareket kendilerinde değildi  çünkü , çünkü kanları çekilmişti.

Kalkın!!!  Hak etmiyorsunuz burayı demek geldi içimden…

Bana bırakın burayı acı badem yemek istiyorum hepsini ben yiyeceğim.

Kapıdan girmekle delirmek üzerindeyken yıllar sonra yine karşılaştık onunla.

Yine buldu beni en beyiniz halimle yakaladı. Mutluluk ve üzüntüyü olması gerekenden çok fazla yoğun yaşadığım zamanlar hep beni buluyor . Kabul ediyorum ;  kaçmayı denemedim ondan, hatta tam tersine beni sarsın, beynimi  alsın çeksin dışarı istiyorum.

Acıbadem denen, saygı duyduğum kıvamı yakalanması zor ,hangi gruba giriyorsun bilinmez ama her yerde buluyorsun beni teslim oluyorum kıvamına ve en sonundaki taze bademine.

Acıbadem ile bizim aramızdaki ilişki belki annemden belki de bebekliğimde bir dönem bu bölgede bulunmamdan mıdır bilinmez ama bu aşkı yaşayabileceğiniz en güzel pastanedir Badem Tat Pastanesi.

Öyle vitrinde diğerleri arasında bulunmaz bu melet . Cam bir kavanozu içinde özerk bir bölgede yaşar kendileri almak için iki üç adım atmak yemek için eşit şekilde bölmek gerekir.

Espresso  ve Guinness biralarını nasıl içilme şekli  varsa Acıbadem yemenin de özen gösterilmesi gereken bir biçimi vardır.

Dışının kıtırı ve içinin yumuşaklığı …

Tam bir taraf yoğunlaşmaya başladığında diğer tarafın ön plana çıkması ama ikisinin de aynı anda ağızda dağılması ve birbirlerine karışmadan ağızda bıraktığı tad.

Acıbadem de iseniz Badem Tat’ı lütfen bulunuz . Çok çeşitli ürünlerinden deneyiniz bahçesinde oturup başladığınız yere gidiniz.

http://www.bademtat.com.tr/iletisim.html

 

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Oben

Hedonist / Çevre Dostu / Özel bir şirkette Ürün Müdürü / Spor Sever / Doğa Sever / Müzik Sever / Rakı Balık Sever / The Hedon'u Ailecek Takip Eden Harmoniac / Ateş Seven / Hikaye Yazmayı Seven Sıradan Biri

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Oylama
Neyin daha çok tercih edildiğini bulmak için yapılan oylamalar, anketler
Hikaye
Video, gif ve resimler eklenerek zenginleştirilebilen metin
Liste
Bildiğimiz, sevdiğimiz internet listeleri
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Caps
İstediğiniz resmi yükleyip üzerine yazı yazarak caps oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo veya Vine'dan videolar paylaş
Ses
Soundcloud ve Mixcloud'tan şarkılar paylaş
Resim
Resim yada GIF
Gif
GIF format