Basit Bacardi Limon Tarifi


0

Bacardi kokteyl tarifleri için çok uygun bir seçim olan Bacardi Limon, limon başta olmak üzere farklı turunçgillerin harmanının verdiği kendine has aroması olan bir rom. Bacardi’nin resmi sitesinde limon, lime ve greyfurt aromaları içerdiği söylense de, alt tonlarında vanilya ve tropik tatlar ihtiva ettiğine inanıyorum. İçkinin barındırdığı tatlara dair farkı bir bilgiye, Vermont Eyaleti’nin (ABD) “İçki Denetim Departmanı” ürün listesinden ulaşabildim. Burada verilen bilgiye göre “Şeker Kamışı” aroması varmış. Şeker kamışının tadı, aroması nasıldır bilmiyorum. Şeker kamışından yapılan -bildiğimiz- şekerin tadından başka birşey gelmiyor aklıma. Bana farklı gelen tadı veren bu mu? ondan da emin değilim. Bacardi Limon’u Bacardi Superior’dan ayıran tat (turunçgiller hariç) her ne ise, birazdan bahsedeceğim mini-kokteylden çok keyif almamı sağlıyor.

Tüm Bacardi’ler, özellikle aromalılar, sek ve “on the rocks” içilebiliyor ya da kokteyllerde temel içki olarak kullanılabiliyor. Ben Bacardi Limon’u Schweppes Bitter Lemon’la içmeyi seviyorum. Schweppes Bitter Lemon’un, limon kabuğunun verdiği doğal acılığı, yumuşak içimli Bacardi Limon’un kendine has aromasını ön plana çıkarıyor.

Malzemeler:

Uzun Kokteyl Bardağı (Çok ta önemli değil, sevdiğiniz herhangi bir bardak ta olur)
Bacardi Limon
Schweppes Bitter Lemon
Limon/Lime
Buz

Bacardi Limon Kokteyl Nasıl Yapılır?

2 ölçü Bacardi Limon ile 2 ölçü Schweppes Bitter Lemon karıştırılır. Buz eklendikten sonra bardağı süslemek için bir dilim limon/lime kullanılabilir.

Limon aromalı alkollü içecek ile, limon aromalı gazlı içeceği karıştırmak en yaratıcı kokyeyl önerisi olmayabilir ancak, Cuba kökenli bu içeceğin,  yazın havuz başında, deniz kıyısında geçirdiğiniz zamana, sonbahar ve kışın, yaza duyduğunuz özlemle izlediğiniz Karayiplerde geçen / tropik temalı filmlerinize keyif katabileceğini düşünüyorum.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0
Erman

Admin & Founder | Semi-Pro Fotoğrafçı ve Video Yapımcısı | Oldschool Gamer | Amatör Davulcu | Müzik Sever

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Oylama
Neyin daha çok tercih edildiğini bulmak için yapılan oylamalar, anketler
Hikaye
Video, gif ve resimler eklenerek zenginleştirilebilen metin
Liste
Bildiğimiz, sevdiğimiz internet listeleri
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Caps
İstediğiniz resmi yükleyip üzerine yazı yazarak caps oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo veya Vine'dan videolar paylaş
Ses
Soundcloud ve Mixcloud'tan şarkılar paylaş
Resim
Resim yada GIF
Gif
GIF format