Vietnam Mutfağı Cochine – Farklı Bir Mekan


0

Uzun zamandır değişik bir yerde değişik tatlar tatmak istiyorduk ki , yolumuz Kumbaracı Yokuşu’ndaki Cochine‘de kesişti. Cochine ‘i farklı kılan, İstanbuldaki tek Vietnam yemekleri yapan restorant olması. Vietnam ve Fransız mutfagından esinlenen menusu, insanı ‘Neyi denesem acaba’ diye kararsızlıga sürükleyebilir!
Mekan, çok geniş bir alana yayılmış, içerisindeki şömine, kırmızı mumlar ve büyük kütüphanesi ile rahat bir hava yaratılmış. Çalışanlar da oldukça güler yüzlü ve ilgili.
Benim yemek tercihim dana etli geleneksel Vietnam noodle çorbası oldu. Çorba ana yemek olarak geçtiginden olsa gerek, kocaman bir kasede gelerek beni şaşırttı! Yanında ikram edilen soya filizleri,reyhan otu, ozel sosu olayı daha ilginç ve eglenceli yaptı. Biraz ondan, biraz bundan katalım derken koca kase bitiverdi :)
Bu arada eklemeden geçmeyelim ki , perşembe günleri Cochine’de Blues,Jazz geceleri oluyor. Bu etkinlikleri mekanın internet sitesinden takip edebilirsiniz.
Son olarak ben bir kokteyl meraklısı olarak şiddetle tavsiye edecegim ki , Earl Grey Martini‘yi denemeden eve dönmeyi düşünmeyin. Çorba içtim dinlemedim, kadehimde kayboldum.

Cochine İletişim bilgileri,

Tomtom Mahallesi, Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sok. 36A Beyoğlu

[email protected] / 0212 243 92 81

 

Cochine Vietnam Mutfağı (1) Cochine Vietnam Mutfağı (1) Cochine Vietnam Mutfağı (2) Cochine Vietnam Mutfağı (3) Cochine Vietnam Mutfağı (4) Cochine Vietnam Mutfağı (5) Cochine Vietnam Mutfağı (6) Cochine Vietnam Mutfağı (7) Cochine Vietnam Mutfağı (8) Cochine Vietnam Mutfağı (9) Cochine Vietnam Mutfağı (10) Cochine Vietnam Mutfağı (11) Cochine Vietnam Mutfağı (12) Cochine Vietnam Mutfağı (13) Cochine Vietnam Mutfağı (15) Cochine Vietnam Mutfağı (16)

 

IMG_2803

photo6IMG_2804 IMG_2792 IMG_2793 IMG_2794 IMG_2795 IMG_2796 IMG_2797 IMG_2798 IMG_2799 IMG_2800 IMG_2801 IMG_2802


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Oylama
Neyin daha çok tercih edildiğini bulmak için yapılan oylamalar, anketler
Hikaye
Video, gif ve resimler eklenerek zenginleştirilebilen metin
Liste
Bildiğimiz, sevdiğimiz internet listeleri
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Caps
İstediğiniz resmi yükleyip üzerine yazı yazarak caps oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo veya Vine'dan videolar paylaş
Ses
Soundcloud ve Mixcloud'tan şarkılar paylaş
Resim
Resim yada GIF
Gif
GIF format